Dekoracje cukiernicze


Nazwa firmy: Sweetcake.com.pl

Adres: Gliniana 32-34

Miejscowość: Wrocław

Kod pocztowy: 50-525

Telefon: +48 730 88 11 52

Oceń firmę (0 z 0 głosów)
Opis:


Dekoracje ciast i wypieków to świetna zabawa, która kusi nie tylko profesjonalistów. Aby uzyskać wyjątkowe efekty i wyczarować najpiękniejsze ozdoby, trzeba się jednak zaopatrzyć w odpowiednie materiały i akcesoria. Co jest kuchennym niezbędnikiem?

Wszystko zaczyna się od solidnej podstawy - torty stawia się na podkładach i wspornikach, najczęściej przycinanych w trakcie pracy na właściwą długość. Jeśli konstrukcja nie będzie stać stabilnie, praca się nie uda! Kolejnym ważnym elementem są masy cukiernicze i barwniki, dzięki którym powstają mniej i bardziej zaawansowane ozdoby. Masy wykorzystuje się w różny sposób - można na przykład równomiernie pokryć nimi biszkopt. Bardziej kreatywnym rozwiązaniem jest lepienie figurek: dobra masa jest plastyczna jak modelina i nie powinna sprawiać w tej kwestii kłopotu. Warto zaopatrzyć się także w perełki, maczki i wszelkiego rodzaju posypki, sprawdzające się przy wykończeniach. Ostateczna wizja i dobór materiałów zawsze zależy od cukiernika, na to nie ma uniwersalnego przepisu! Najwięcej daje praktyka i własna wyobraźnia.

Dekoracje cukiernicze często powstają dzięki wykorzystaniu tylki do wypieków. Pozwala ona na precyzyjne ułożenie masy w określonym przez siebie wzorze. Mogą być to linie proste, szarpane, faliste - możliwości jest naprawdę wiele. Jednym z budzących największe emocje działów jest florystyka cukiernicza. Aby na tortach i babeczkach pojawiły się realistyczne, barwne kwiaty, trzeba się nieco napracować. W osiągnięciu efektów pomagają specjalne szablony, wycinarki, druciki i taśmy. Opisywanym produktom można przyjrzeć się na stronie internetowej sweetcake.com.pl. W tym samym sklepie znajdują się też formy do wypieków i wszelkie inne akcesoria niezbędne dla profesjonalnego cukiernika. Pochodzą od sprawdzonych producentów dbających o jakość wykonywanych procesów produkcyjnych, dzięki czemu ich użycie jest w pełni bezpieczne i wygodne zarazem. Bez wątpienia akcesoria są po to, by ułatwiać, a nie utrudniać pracę w kuchni!

Data dodania: 14-11-2018
Autor: Gustaw Krupa
Źródło:
https://sweetcake.com.pl/


Opinie o Sweetcake.com.pl


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!Firmy w okolicy