Urolog Wrocław


Nazwa firmy: Dr n. med. Patrik Forszt

Adres: Kościuszki 10

Miejscowość: Trzebnica

Kod pocztowy: 55-100

Telefon: 71 312 05 10

Oceń firmę (0 z 0 głosów)
Opis:


Problemy układu moczowego są dla wielu osób tematem tabu, wstydliwe. To jednak część naszego organizmu, o którą również należałoby systematycznie dbać. Brak regularnych kontroli stanu zdrowia może spowodować, że leki nie będą skuteczne, a konieczna będzie operacja. Dlatego też o swoje zdrowie należałoby zatroszczyć się o wiele wcześniej.

We  Wrocławiu można znaleźć wielu urologów, którzy świadczą profesjonalną pomoc zarówno w nagłych, jak i nie przypadkach. Dobry urolog z Wrocławia wychwyci nawet nieduże zmiany w układzie moczowym i jeśli to konieczne wypisze receptę. Odpowiednia diagnostyka w tym wypadku jest jednak podstawą. Nowoczesny sprzęt pozwala na dokładne sprawdzenie, jak działa układ moczowy i czy nie ma poważnych zmian. Zdarza się, że pacjent nie wie, że coś mu dolega, ponieważ np. krwiomocz może pozostać niezauważony. Dopiero w ostrej fazie będzie widoczny dla ludzkiego oka.

W poradniach urologicznych wykonywane są badania takie jak: USG układu moczowego przezbrzuszne, cystoskopia, biopsja prostaty, uroflometria (mierząca przepływ cewkowy). Dzięki nim można stwierdzić, czy pacjent nie potrzebuje specjalistycznych leków. Wszelkie nieprawidłowości ze strony układu moczowego warto kontrolować tak, aby nie dopuścić do rozwoju np. raka. Lekarze zachęcają do rutynowych, corocznych badań USG. Gdy pojawia się krew w moczu, można przypuszczać, że problemem są zmiany o podłożu onkologicznym.

Na problemy ze strony układu moczowego cierpią częściej kobiety. Krótka cewka moczowa predysponuje do wszelkiego rodzaju zakażeń, w tym wtórnych. Mężczyźni rzadziej zgłaszają się do lekarza, ale częściej z powodu zmian w organizmie wynikających z wieku. Kiedy pojawia się problem z oddawaniem moczu, to może znaczyć, że konieczna jest szybka konsultacja lekarska. Rozrost prostaty może prowadzić np. do kamicy nerkowej, niewydolności nerek, urosepsy. Dlatego też warto nie ignorować nawet pozornie błahych zmian w organizmie.

Na stronie forszt.pl znajdziesz jedną z poradni urologicznych we Wrocławiu.

Data dodania: 14-11-2018
Autor: Alan Bąk
Źródło:
http://forszt.pl/


Opinie o Dr n. med. Patrik Forszt


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!Firmy w okolicy