Protezy zębowe poznań | http://www.protezy-poznan.com.pl


Nazwa firmy: Dent Stomatologia Piotr Richter

Adres: Ogrodowa 3

Miejscowość: Poznań

Kod pocztowy: 61-820

Telefon: 602-233-222

Oceń firmę (0 z 0 głosów)
Opis:


Standardowo, proteza zębowa powstaje w kilku etapach. Pierwszym, niezwykle istotnym krokiem, jest pobranie wycisku szczęki i żuchwy pacjenta masą alginatową, czyli stworzenie negatywów pola protetycznego. Nie bez kozery ten proces nosi taką nazwę – powstawanie protezy zębowej przypomina nieco powstawanie tradycyjnej, analogowej fotografii. Najpierw powstaje negatyw, potem, na jego podstawie – potrzebny nam gipsowy model, czyli odbitka.

Po masie alginatowej przychodzi kolej na drugi wycisk – z silikonu. Ten rodzaj jest już dużo bardziej dokładny. Właściwości substancji, jaką jest silikon, pozwalają na maksymalnie precyzyjne odwzorowanie dziąseł i podniebienia klienta.

Następną czynnością, jaką musi wykonać protetyk, jest zbadanie tak zwanego zwarcia, czyli położenia żuchwy względem szczęki, potocznie nazywanego zgryzem. Istnieją tu duże różnice osobnicze u różnych pacjentów klinik dentystycznych. Niektórzy mają bardziej pochylone zęby, inni – wykazują nieco głębsze zwarcie, mówiąc kolokwialnie – ich zęby mocniej na siebie zachodzą.

Końcowymi zabiegami protetyka są wszystkie czynności, pozwalające na dopasowanie wykonanej protezy do preferencji i właściwości anatomicznych jamy ustnej klienta. Z reguły są to dwie lub trzy wizyty po kilku dniach korzystania z protezy.

Jedną ze sprawnie funkcjonujących pracowni protetycznych, znajdujących się w Poznaniu, jest Technident, firma działająca nieprzerwanie od prawie 25 lat, założona i prowadzona przez Piotra Richtera. Protezy zębowe, jakie oferuje klientom z Poznania wspomniana sieć placówek, to gwarancja wysokiej jakości wykonania tego, jakże potrzebnego, produktu.

Technident tworzy grupa doświadczonych profesjonalistów, co zapewnia w pełni satysfakcjonujące efekty współpracy. Wszyscy, potrzebujący aktualnie protez zębowych na terenie Poznania, mogą liczyć na fachowość i rzetelność zespołu specjalistów, zatrudnionych w tej firmie. Do niewątpliwych plusów oferty tego przedsiębiorstwa należą także ceny, utrzymane na rozsądnym poziomie oraz krótki czas oczekiwania na gotową protezę.

Data dodania: 14-11-2018
Autor: Katarzyna Mróz
Źródło:
http://www.protezy-poznan.com.pl


Opinie o Dent Stomatologia Piotr Richter


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!Firmy w okolicy