Jak zbudować tunel foliowy?


Nazwa firmy: BATA Firma Usługowo-Handlowa

Adres: Władysława Stanisława Reymonta 11

Miejscowość: Oleśnica

Kod pocztowy: 56-400

Telefon:

Oceń firmę (0 z 0 głosów)
Opis:


Własne warzywa dla wielu osób są smaczniejsze niż te kupowane w supermarkecie. Aby mieć jednak tzw. plony, trzeba włożyć sporo wysiłku. Potrzeba także czasu i cierpliwości. Chcąc cieszyć się dojrzałymi i słodkimi owocami, warto pomyśleć o zakupie tunelu foliowego. Bez trudu można znaleźć wiele różnych modeli foliaków, dzięki którym szybciej można spodziewać się owoców i warzyw. Ci, którzy chcą stworzyć coś zupełnie swojego od podstaw, mogą pomyśleć o zbudowaniu tunelu. Jeśli Ty także zastanawiasz się jak zbudować tunel foliowy, to czytaj dalej.

Pierwszą rzeczą, którą musisz wziąć pod uwagę, jest wielkość. Czy ma być mały czy raczej duży? Czy ma być w nim miejsce na swobodne przemieszczanie się? To pozwoli Ci zorientować się, jak wiele materiału potrzebujesz. Teraz bez trudu znajdziesz pałąki i folię do tunelu w wielu sklepach ogrodniczych. Zanim jednak cokolwiek wybierzesz, upewnij się, że to, co zamierzasz kupić dobrze się sprawdzi w Twoim wypadku.

Pałąki powinny być wykonane z wytrzymałego metalu. Warunki pogodowe bywają naprawdę wymagające, dlatego też wybierz te, które są zrobione np. ze stali. Wykorzystując ją, masz pewność, że będzie dobrym rozwiązaniem przez lata. Odznacza się wysoką wytrzymałością i co ważne w szybki sposób możesz ją odnowić. Bez problemu również możesz pomalować ją na dowolny kolor. Dużą uwagę należałoby zwrócić także na giętkość pałąków. Nie powinny być one zbyt sztywne, ale jednocześnie wystarczająco silne, by sprostać sile wiatru czy deszczu.

Kolejną rzeczą, o której nie możesz zapomnieć to wybór folii. Nie powinna być ona całkowicie szczelna, ponieważ rośliny "się uduszą". Do budowy tuneli ogrodniczych wykorzystuje się często folię perforowaną. Powinna mieć ona około 0,1 mm grubości. Pałąki wbijamy w ziemię i na całej szerokości tunelu rozciągamy folię.

Tunel ogrodniczy daje możliwość wydłużenia sezonu upraw od wczesnej wiosny aż do późnej jesieni. Jeśli potrzebujesz kupić pałąki, to odwiedź stronę palakowo.pl i zapoznaj się z ofertą jednego producenta.

Data dodania: 14-11-2018
Autor: Marcel Zając
Źródło:
http://www.palakowo.pl/jak-zbudowa%C4%87-tunel-foliowy


Opinie o BATA Firma Usługowo-Handlowa


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!Firmy w okolicy